Rotary... A cselekvő humanizmus.E gondolat jegyében világszerte 33 ezer – ebből Magyarországon 49 – Rotary Club működik. A szegedi Szent-Györgyi Albert Rotary Club elkötelezett tagjai támogatásával 2011 júniusában elkezdődött egy új klub szervezése. Ennek célja a Rotary szellemiségének szélesebb körű megismertetése, a jótékonysági aktivitás erősítése, a Szeged környékén az elmúlt évtizedekben mind gazdasági, mind kulturális értelemben megerősödött térség, a Homokhátság értelmiségének, vállalkozóinak segíteni akaró polgárainak egy új Rotary Clubba integrálása.

A kezdetben Rotary Homokhátság Kerekasztal néven működő Rotary Club Mórahalom kétéves előkészítő munka eredményeként 2013. június 26-án vált hivatalosan a nemzetközi világszervezet részéve. A klub célja, hogy a Rotary hagyományos alapelvei mentén, ugyanakkor a helyi társadalmi-gazdasági sajátosságokhoz igazodva, a Homokhátságon – mint az Európai Unió és Magyarország egyik legelmaradottabb régiójában – tevékenykedve segítő támogatást nyújtson a szociális védőhálón áteső, hátrányos helyzetű, vagy önhibájukon kívül nehéz helyzetbe került embertársaknak.